Ana sayfa > Huzurevi Fiyatları 2020

Huzurevi Fiyatları 2020

Asude Huzurevi
Özel Huzurevi Fiyatları

Özel Huzurevi Fiyatları

Huzurevi fiyatları yaşlı misafirimizin kalacağı odanın 1 kişilik, 2 kişilik veya 3 kişilik olmasına göre değişmektedir. Ayrıca tesisimizde konaklama yapan yaşlının özel kişisel bakım gereksinimleri ve İstanbul Avrupa Yakası’nda Şişli Mecidiyeköy ve Anadolu Yakası’nda Üsküdar Çamlıca‘da bulunan bakımevi şubelerimizin bünyesinde sunulan yaşlı bakımı hizmetlere göre de değişmektedir. Bünyemizde hem huzur evi hem de yaşlı bakım merkezi hizmetleri verdiğimiz için her yaşlıya kişisel ihtiyaçlarına göre değişkenlik gösterebilen farklı fiyatlar geçerli olmaktadır.

Huzurevi Fiyatları Nasıl Belirlenir ?

Fiyatlarımız T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her yıl yayınlanan Özel Huzurevleri ile Huzurevi Yaşlı Bakım Merkezleri Yönetmeliği’ne göre belirlenir. İstanbul dahilindeki kuruluş kurucularının seçtiği birer temsilciden oluşan bir komisyon kurulur. İstanbul Valisi başkanlığında İl Müdürü, Defterdarlık, Büyükşehir Belediyesi, Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü temsilcilerinden oluşturulan komisyon özel huzurevi fiyatlarını belirler. Geçinme endeksi ile toptan eşya fiyat endekslerindeki (TEFE) artışı baz alınarak, beslenme, kira, ısıtma, onarım, personel, sosyo-ekonomik koşullar ve diğer cari giderler ve amortisman değerlendirilerek, kar oranı eklenerek belirlenir. Türk lirası (TL) olarak ödenir ve Katma Değer Vergisi (KDV) oranı %8’dir.

Türkiye’de 2020 yılı itibariyle geçerli olan güncel yönetmelik dahilinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, diğer kamu kurumları, belediyeler, azınlıklar, vakıflar ve özel kuruluşlar huzurevi açma ve işletme yetkisine sahiptir. Özel huzurevi fiyatları devlet huzurevi fiyatları ile kıyaslandığında daha yüksektir, bu fiyat farkının sebepleri arasında ise hizmet veren huzurevi binasının fiziki şartları ile çalışan uzman yaşlı bakım evi personeli sayısı ve deneyimi gösterilebilir.

Aylık özel huzurevi fiyatlarına İstanbul’da bulunan huzurevlerimizde 7/24 konaklayan yaşlı misafirlerimize sunulan oda, yatak, yemek, temizlik, güvenlik ve sağlık bakımı giderleri dahildir. Birçok kuruluş özel huzurevi fiyatına dahil olmak üzere misafirlerine tesis içi ve tesis dışı aktivitelere katılım imkanı da sunmaktadır. Ancak yaşlı bakım merkezinde konaklayan misafirlerin hizmet aldığı uzman doktor hizmeti fiyatlara dahildir. MR ve Tomografi gibi görüntüleme hizmeti ücretleri, laboratuvar tarafından yapılan tahlil ücretleri gibi sağlık hizmetleri özel huzurevi fiyatlarına dahil değildir.

Fiyat almak veya huzurevi fiyatları ile ilgili sorularınız için (0212) 356 08 00 (Şişli) ve (0216) 321 00 69 (Çamlıca) numalarımızdan telefon ile iletişime geçebilirsiniz.

Özel Huzurevi Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Aylık olarak ödenecek huzurevi ücreti aşağıdaki başlıklara göre kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Yaşlınız için en doğru fiyatı huzurevimizi arayarak alabilirsiniz.

  • Odanın kaç kişilik olduğu ( 1 kişilik, 2 kişilik, 3 kişilik, 4 kişilik )
  • Yatalak olma / Ayakta olma
  • Fizik tedavi ücretleri
  • Hasta bezi masrafı
  • Alzheimer, demans vb hastalık durumu
  • İlaç masrafı
  • Hastane ücreti

İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazınız