Asude Huzurevi Çamlıca Şubesi

Asude Huzurevi

İstanbul Anadolu Yakası’nda en “ASUDE” yeri olan Büyük Çamlıca Tepesi’nin eteklerinde 900 metrekare bahçe içerisinde, ulaşım açısından mükemmel lokasyonda önünde otobüs durağı, arka kısmından (sokak kısmında bahçe kapısında) araçla girişi olan 10 araçlık otoparklı, 2018 yılında tamamen huzurevi ve yaşlı bakım merkezi olarak planlanan ve yapılan 5 katlı Çamlıca Huzurevi binamız Haziran 2018 tarihi ile yaşlı misafir kabullerine başlamıştır.

Binanın bodrum katı tamamen idari bölüm olarak düzenlenmiş. Bu katta müdüriyet, sağlık odası, sosyal servis odası, mescit, dinlenme salonu, mutfak, yemekhane, WC’lerden oluşmaktadır.

Giriş katımız 15 yataklı olup, içinde banyo ve WC’si olan palyatif bakım odalarından oluşmaktadır. Bu katta merkezi sistemden oksijen ve aspirasyon sistemi mevcuttur. Yoğun bakım sonrası, ameliyat sonrası kanser hastalarının terminal dönemlerinde, solunum sıkıntısına bağlı hastalıklar ile emboli, ParkinsonAlzheimer gibi nörolojik hastalıkların son evrelerinde doğal yoldan besleme yeteneğini kaybeden hastalara yaşlı bakımı hizmeti verilecek şekilde dizayn edilmiştir.

1. , 2. ve 3. katlarda ise tekli, ikili, ve üçlü olmak üzere her birinin içinde banyo ve tuvaleti olan odalarda uzman doktor tarafından rutin sağlık takip ve tedavileri takip edilebilen yaşlı misafirlerimizin kalacağı şekilde dizayn edilmiştir. Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezleri için gereken tüm şartlar yerine getirilmiş olup buna ek olarak her odaya banyo WC yapılmış, ayrıca dinlenme saatlerinde yataklarındaki yaşlılarımıza dinlendirici müzik yayını için ses sistemi kurulmuştur.

Binanın sosyal alanları huzurevi tarafından kamera ile izlenmekte, isteyen misafir yakınları için ise istedikleri taktirde yakınlarını 7/24 kameradan izlemeleri için alt yapı oluşturulmuştur.

Binanın bütün katlarına haraket eden 6 kişilik son sistem asansör faaliyette olup ayrıca binanın acil durumlarda elektriği besleyecek 55 kilowattlık jenaratör mevcuttur.

Kurum; 16 yıldır bünyemizde Sorumlu Müdür olarak görev Hacettepe Mezunu Sosyal Hizmet Uzmanı Sayın Hamit AYGÜN’ün sorumluluğunda Dahiliye ve Göğüs Uzmanı Dr. Ferhan ŞENGÜN , 14 yıldır kurumumuzun nöroloji takiplerini yapan Nöroloji Uzmanı Dr. Meltem GÜLER ve 3 geriatri hemşire, 1 fizyoterapist, yeterli sayıda Yaşlı Bakım Tekniker ve Elemanı ile bakım hizmeti verilmektedir.

Yemeklerimiz İstanbul Şişli şubemizde pişirilmekte olup, hazırlanma ve servis hizmetleri tamamen modern olarak hazırlanan kendi mutfağımızdan, hijyenik bir şekilde yemekhane veya odalarına servis edilmektedir.

Anlaşmalı laboratuvar ve hastanelerden destek alınarak ayakta tedavilerin dahiliye ve nöroloji anabilim dalına ait olanlar kurumda yapılmakta, misafirlerin ilaçlarının reçete edilmesi, korunması, hazırlanması ve yaşlılara verilmesi ile doktor muayenesine hazırlanması ve dosyaları kurum geriatri hemşireleri tarafından takip edilmektir.

Bütün kurumlarımız aile sıcaklığı ortamı üzerine dizayn edilip çalışmakta günlük psikolojik takip ve motivasyonları Sosyal Hizmet Uzmanları tarafından verilmektedir.

Bünyemizdeki kurumlarımızda yaz kış süt, yoğurt ve yumurta ihtiyaçları ile yazın sebze ihtiyaçları tamamen kendi tesislerimizde organik olarak üretilmektedir. Sosyolojik ve psikolojik destek amaçlı kültürel ve eğlence etkinlikleri düzenlenmektedir.

Çerez Politikası Onayla Oku